Çözülmüş İşaretler 2 işareti ve anlamı

Çözülmüş İşaretler 2 işareti ve anlamı nedir?

İstikametinde mezar vardır.

Papazın oda mezarı. Yanında mal yok, yakınındadır. Karenin yanlarında çentik aranıp, yön bulunacaktır.

Üç basamak (Yan yüzlerinde bakılacak)

Kartal, güvercin, şahin, doğan gibi tüm kuşların baktığı yöndedir.

(Dehlizlerde) Devam edilen yol kapalı demektir.

Güneşin olduğu yer, emanetin saklandığı yerdir.

İç içe oda ya da çiftli mahsen vardır.

Odaya mahzenden girilir. Oda doludur.

Aile putu: Geniş çevresi olan asil ailelere aittir.

Güllü Haç : Genelde yönetici, papazlara aittir.

Dikili taş : Delikli yönde ölçülürek, emanet öndedir.

Hepsi altını simgeler : Ancak yönlendirmeleri farklıdır. Bunlar son işarettir

Kale ve Sur işaretidir : Ancak yönlendirmeleri farklıdır. Gömen kişi burayı nişangah yarapak malını gizlemiştir. Oyma resimdir. Emanet işarete uzaktır.

Merdiven… Basamakla inilir. Basamak yanlarında işaret aranmalıdır. Hayvan resmi, basamakta (+) resmi ise yanda olur.

Mağara işareti : Uzun süren dehiliz de olabilir.

Bunlar genelde kabartmadır. Aile Mezarlarını ifade eder. Uç simgeler çözülecek.

Gümüş gömüdür. Farklı simgeler kullanıldığından iyice tetkit edilip kayada ya da toprakta olduğu ve derinliği bulunur.

Gri metaldir. Kurşun olabilir. Bir kabile ya da topluluğun malzeme, hammadde deposu çıkabilir. Aldatma olabilir. Bu tip maddeler atılmamalı, incelenmelidir.

İki odanın biri kapalı, biri açıktır: Bu tür yerler tümülüs ve mağaralarda çok olur. Kapalı oda önemlidir. Ancak tehlikeli olabilir. Dikkatli olunmalıdır.

Oda ve mezarlardır : Müjdesi vardır. Aldanmamak gerekir. Mezarda armağan pek bulunmayabilir. Asıl meblağ mutlaka yan işaretle gizlenmiş odadır.

Sofra Taşı : Farklı yapılarda da olabilir. Üzerinde yemek takımı simgeler olabilir. Büyük paradır. Hangi sembol kullanılmışsa ona göre yer ve yön aranır.

Mahzen girişidir, kapalıdır: Bu işaret birinci odayı vermiştir. ikinciyi kapalı göstermiştir. İkinci oda kapalı ama doludur.

Dama taşı : Kare sayıları farklıdır.Kapalı giriş ve mahzen girişini ifade eder.

Oyma yılan : Kıvrım sayısı kadar baktığı yönde önemlidir. Yılanlar yapılışına göre özel çalışma isteyen simgelerdir.

Kabartma Yılan : Mezar taşında değilse kesin hazinedir. Ancak kabartmalarda kafa ölçümüde yapılır. Açık yılanın malı özel hesaplama ile bulunur.

Çöreklenmiş yılan : Başı dışarıda ise, iç sarım ve baktığı yer önemlidir. Ancak mıntıkanın ayrı bir yerindedir. Çörek yılanın malı kaya kütle altında bulunabilir.

Çöreklenmiş başı içerde yılan : Emaneti içinde ya da yanındadır. Kuyruk yapısı önem arz eder. Mutlak bir yön verilmiştir. Baş kısmında yön yön bulanlarda olmuştur.

Öpüşen, birbirine bakıp, sarılan iki yılan : İki yılanın arasında istavroz olabilir. En Planlı gömülen para cinsleridir. Gerçekten zordur. Kesinlikle yanında değil, çevresinde bir yerdedir. Takipte hazinenin işareti çevrede aranacaktır.

Direğe sarılmış tek yılan : Bütün yılan işaretlerinin uzmanlıklar araştırma istemesi gibi, bu da son işaretinin arayan bir nişandır. Sarkan kuyruk yönü önemlidir. Ölçülecek son nokta tespit edilerek emanet orada aranacaktır.

Tırmanan yılan : Boy ölçüsü gerektirir. Yürümekte olduğu istikamet emanetin yönüdür. Diğer yılanlar kayada ve toprakta olabilir. Bu ise sadece kaya içinde ya da mağarada konulan gömüdür.

Patlamamış tabanca : Osmanlı dönemi gömüsüdür. 40 arşına tekabül eder. Bu da yaklaşık ölçüyle namlu istikametinde 26-27 metredir.

Patlamış tabanca : 70 arşın karşılığıdır. Bu ise 44-45 adım ölçüsüdür.

Çift hilal : Genelde kaya üzerine oymadır. Emanet altındadır. Yakınında müjdesi vardır.

Üçlü kuyu : Bunlar kireç kuyusu olarak da adlandırılır. Kuyuların ikisi boş, birisi doludur. İnceleme gerekir. Berlirlenen kuyunun içindeki dolgunun 1 metre üstündedir. Yan kuyu ise, diğerleri yönünde kazılır. Ortada ise, yandaki büyük kuyu sağa alınır.

Delikli taş : Kendisinden sonra mutlaka ikinci bir işaret ya da işaretlerin bulunduğu bir semboldür. Delikli taşın özelliği malın yerini bulmak için deliğinden bakılmasıdır. Bunu yaparken taşın iki tarafından değil, deliğin büyük olduğu yerden bakılmalıdır.

Ayrıca üstteki tanım ve bilgilere ek olarak hemen alttan kendi yorumlarınızı yapabilir ve diğer kullanıcıları bilgilendirebilirsiniz. Konuyla ilgili merak ettiğiniz konularda soruları da hemen alttan yorum kısmından sorabilirsiniz.

 

One Response to Çözülmüş İşaretler 2 işareti ve anlamı

  1. veysel diyor ki:

    delikli taş delik güney ve kuzeye bakıyosa. doğu tarafında 9 metrededir.definesi.bulan olursa denesin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Define İşaretleri

Değerli Ziyaretçi Defineisaretleri.org sitemize hoşgeldiniz. Sitemizde define işaretleri konusunda en eski güvenilir ve en güncel yorum ve bilgileri bulabilirsiniz. Ayrıca sizde ilgili define işareti altına kendi yorumlarınızı yazarak katkıda bulunabilirsiniz.

İşaretler Listesi